Samochód z pełnym bakiem

Samochód z pełnym bakiem

1,00 / 1 głosów

Każdy ma teraz swoje specyficzne wymagania i oczekiwania dotyczące rodzaju paliwa, jakim będzie napędzany samochód. Niektórzy na przykład chcą mieć samochód, który jest jak najbardziej paliwooszczędny (może to też dotyczyć silnika). Inni uważają, że zbiornik paliwa musi być wystarczający, aby podczas jazdy na paliwie nie zużywać więcej paliwa niż potrzebujemy.

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ nie wszyscy jesteśmy tacy prości. Oczywiście wszystko zależy od konkretnych wymagań samochodu, ale jeśli porównamy koszty benzyny, oleju napędowego i paliw alternatywnych, takich jak lipa, sosna, dunlop, to widać, że rachunek za olej opałowy może się nie okazać za wysoko. Ponadto silnik powinien być ekonomiczny. Niestety ceny paliwa nie rosną, więc posiadanie oszczędnego samochodu nie jest rozwiązaniem.

Samochód z pełnym bakiem

Jeśli jednak jesteśmy właścicielami SUV-a i często jeździmy z pełnym bakiem, warto pomyśleć o pełnym baku. Pozwala to czuć się bardziej komfortowo i oszczędzać paliwo. Jest na to sposób, który polega na użyciu zamka gazowego. To bardzo pomysłowe rozwiązanie - pozwala na dokręcenie uszczelki gazowej i jednocześnie zapobiega uruchomieniu silnika. Korzystają z niego m.in.właściciele marki Nissan. Blokadę gazu można zrobić w Chevrolecie Cruze, ale wydaje się to być bardziej skomplikowane, bo skoro Volkswagen ma manualną skrzynię biegów to właściciel musi wpisać kod baku w stacyjce. Jeśli jest to ręczna skrzynia biegów, kierowca samochodu musi sam wprowadzić dane dotyczące zbiornika paliwa, a następnie hatchback ruszy.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *